Lázně Luhačovice se těší oblibě

Přestože pro předcházející roky byl typický útlum zájmu o lázně, Lázně Luhačovice, a. s., navštívilo v roce 2015 33 tisíc hostů, stejně jako v roce 2014, ale počet pobytových dní se zvýšil o 5 %. Za dosažené výsledky se vděčí nové právní úpravě a také zrušení regulačního poplatku 100 Kč od ledna 2014.

Rostly především léčebné pobyty hrazené zdravotním pojišťovnami. Velký zájem byl o léčbu dýchacího ústrojí, dokládá to loňských 60 % klientů zdravotních pojišťoven. Co se týče omezení počtu přijatých pacientů určitým pojišťovnami, loni se muselo odmítnout 2 000 osob. Řešením je absolvování léčby v zimní sezóně a mezisezóně, kdy lázně limitů nedosahují. U soukromě placených pobytů došlo k nárůstu obsazenosti nejlepšího luhačovického wellness hotelu, hotelu Alexandria, navštívilo jej skoro 7 000 hostů. Do lázní jezdí také zahraniční hosté z Rakouska, Slovenska, Izraele nebo Ruska a celkově tvoří 10 % ubytovávané klientely.

Alexandria_luhacovice_bazen

Na tento rok jsou připraveny tyto pobytové novinky – TOP pro každý věk s využitím luxusního wellness centra v hotelu Alexandria nebo Ve víru tance s Janem Onderem a Lucií Hunčárovou.

Comments are closed.