U cestovatelů drží prim země střední Evropy

Společnost PayPal s výzkumnou agenturou GfK provedlo výzkum v oblasti cestování. Češi nejraději navštěvují země střední a východní Evropy. Mezi tři nejoblíbenější destinace se řadí Slovensko, které navštívilo 68 % Čechů, Chorvatsko a Polsko.

Turisté si je oblíbili především díky příznivým cenám a přírodnímu a kulturnímu dědictví.
Za odpočinkem vyráží 75 % dotázaných, kulturní památky a akce lákají 29 %. Méně pak jsou zahrnuty návštěvy přátel, cesty za nákupy a sportem a náboženské poutě.

Co se týče placení, stále překvapivě vítězí hrazení výdajů hotově (78 %) a až poté platební karty (59 %). Mladí lidé také upřednostňují při placení za ubytování platební platformu PayPal. Češi většinou jezdí na týdenní dovolenou a utratí 6 000 – 13 150 Kč.

Zájem je o hotely i o kempy

Pokud se turisté rozhodují o ubytování, dají na cenu a doporučení přátel (70 %), dále taky na klidné místo, online recenze a vzdálenost od centra. Nejoblíbenějším dopravním prostředkem je auto (55 %), letadlo a autobus. Ubytovávají se převážně v hotelech (62 %) a kempech.

Češi jsou přesvědčeni, že jejich země má co nabídnout zahraničním turistům. Myslí si to 92 %. A co se týče nejzajímavějších míst, je to bezesporu Praha (90 %), Karlštejn, Karlovy Vary, památky UNESCO (Český Krumlov a Lednicko-valtický areál) a jeskyně Moravského krasu. Podle průzkumu ČR navštívilo 45 % Poláků, 19 % Maďarů a 15 % Řeků.

Comments are closed.