Obliba exotických dovolených roste, Češi kromě pláží poznávají také jachting

Každoročně se zvyšuje zájem Čechů o zimní pobyty v exotice a také letos hlásí cestovní kanceláře a další zprostředkovatelé dovolených nárůst poptávky. V kurzu jsou, kromě dlouhodobě populárního Egypta, také Karibik či Thajsko a Seychely.

Lidé také tráví volný čas čím dál častěji netradiční a aktivní formou. V cílových destinacích chtějí poznat víc než jen pláž a koupání v moři.

Poptávka po exotice je letos podle informací cestovní kanceláře Exim tours meziročně vyšší o pětinu. Tento trend potvrzuje i Tomáš Vondráček, CEO společnosti ZINDULKA, která je českou jedničkou v pronájmu jachet. Zde je nárůst ještě posílen zájmem o aktivní formu dovolené. „Meziročně prodáme českým a slovenským klientům o 60 % více exotických dovolených, nejčastěji na 10 až 14 dní,“ říká Vondráček.

A kam lidé nejraději jezdí? Zatímco u cestovních kanceláří je nejpopulárnější exotickou destinací Egypt, následován Karibikem a Thajskem, u jachtařů se dlouhodobé oblibě těší zejména Karibik. Na začátku letošní sezony ho sice zasáhly hurikány, podle posledních informací se však situace již uklidnila a rekonstrukce jsou v plném proudu. Velký boom zažívají Seychely, zájem o ně stoupl u společnosti ZINDULKA oproti loňsku dokonce dvojnásobně. „Seychely jsou výjimečná exotická destinace. Není cílem jachtařů pouze zimě, dá se tam jezdit celoročně. A díky své poloze není ohrožena hurikány,“ uvádí Tomáš Vondráček.

Tradičně velké oblibě se u Čechů těší termíny kolem Vánoc a Silvestra, svátky si často chtějí užít buď na horách, nebo v exotice. Zatímco u první skupiny dovolených však cestovní kanceláře většinou hlásí „vyprodáno“, exotika je stále dostupná, ZINDULKA nabízí stovky volných lodí v několika lokalitách. Zájem přitom není jen o nejlukrativnější zimní dny, rekordní pozornost zákazníků si vysloužilo už i podzimní období.

Kromě milovníků dobrodružství je jachting vhodný i pro rodiny s dětmi. Zatímco v letních měsících při dovolených ve Středozemním využívají zákazníci společnosti ZINDULKA klasické nejvíce klasické jachty, u pobytů v exotice jsou nejpoptávanější katamarány zejména z důvodů pohodlí a stability. Dovolená na jachtě navíc nemusí být dražší než při běžném pobytu v hotelu. Náklady na osobu a týden včetně služby kapitána se pohybují i ve výši do 15.000 Kč. K ceně je ale třeba připočíst letenky.

Comments are closed.