Pěší zóna v Lázních Luhačovice

Večer 22. června 2017 došlo v lázeňském areálu Luhačovic k slavnostnímu otevření první etapy pěší zóny. Trasa je dlouhá 200 metrů a vede od pískové plochy u hotelu Jurkovičův dům podél řeky Šťávnice do centra města.

Nedávno byla také dokončena revitalizace zeleně lázeňského parku, došlo k výměně laviček, nového povrchu se dočkaly chodníky mezi Inhalatoriem a Jurkovičovým domem a bylo obnoveno veřejné osvětlení. Od zmíněné pěší zóny do konce června vznikla nová komunikace i pěší zóna podél Lázeňské polikliniky od cukrárny po parkoviště.

Celé dílo pěší zóny bylo dokončeno za tři měsíce a projekt byl plně financován z prostředků Lázní Luhačovice, a. s. (náklady vyšplhaly až do výše 10,2 milionů Kč). Co se týče osvětlení, to bylo financováno městem Luhačovice částkou 2,5 milionů Kč.

Lázně letos dokončili i rok trvající modernizaci energetického hospodářství společnosti. Došlo k nahrazení centrálního rozvodu páry horkou vodou, a to v objektech na Lázeňském náměstí včetně dětských léčeben. Cílem nebyla jen efektivnější technologie, ale také náhrada dosluhujícího parovodu po více než padesáti letech. Náklady na tento ekonomicky výhodnější, ale i k životnímu prostředí šetrnější systém dosáhly 66 milionů Kč.

Comments are closed.