Zásady pro lyžování s dětmi

Jedete-li letos na hory spolu se svými ratolestmi, nezapomeňte dodržovat 8 zásad, díky kterým u dětí vybudujete lásku k horám i lyžování. Podle agentury Invia, je třeba vědět, že hory s dětmi prožijete úplně jinak, než kdybyste jeli s partnerem či přáteli.

1. Správně zvolený termín – jsou-li vaše děti začátečníky, vyhýbejte se svátkům a volte raději všední dny, kdy se nemusíte bát přeplněných svahů a dlouhých front na vlek. A jedete-li s více rodinami, nezapomeňte s velkým předstihem domlouvat ubytování.

2. Podmínky pro začátečníky – hledejte takové lyžařské středisko, které vám nabídne mírné svahy či prostory přímo vyčleněné pro začátečníky. K zahození nejsou ani lyžařské kurzy.

3. Ubytování s bohatou nabídkou služeb – volte ubytování, v jehož blízkosti jsou sjezdovky, které má zázemí pro děti, vlastní sociální zařízení, vhodné stravovací podmínky.

4. Věnujte se také něčemu jinému – celodenní pobyt na lyžích pro děti bude náročný, prokládejte tedy dovolenou i jinými zábavnými aktivitami a dostatečným relaxem.

5. Vybavení nekupujte – pokud budou vaše děti stát na lyžích poprvé, nemáte zaručeno, že je tento sport oslní, proto si vybavení zapůjčte. A navíc děti rychle rostou a boty by jim byly v další sezóně malé. Důraz klaďte také na odborný servis s kontrolou vybavení.

6. Důraz na vrstvení a nepromokavost – jsou to jenom děti, tak čekejte, že budou často padat, válet se ve sněhu. Takže aby neprochladly, oblečení vrstvěte, nezapomeňte na termo prádlo a kalhoty i bundu volte nepromokavé.

7. Kosmetika nutností – pořiďte kvalitní kosmetiku skládající se ze zimních opalovacích krémů s vysokým faktorem.

8. Cukr jako zdroj energie – děti při zábavě na svahu často zapomenou na stravovací režim, proto mějte v kapsách sušené ovoce či hroznový cukr pro doplnění energie a v tašce termosku s čajem.

Comments are closed.