Obnovená letecká linka Peking – Curych

7. června 2017 byla otevřena nová letecká linka Peking – Curych. Linku zajišťuje společnost Air China. Kromě této trasy společnost letá třikrát do týdne z Pekingu do Ženevy a zpět. Vše je výsledkem spolupráce těchto zemí, která už trvá několik let.

Navíc letos se dohodly na představení akce Sino-švýcarský rok turistiky za účelem rozvoje cestovního ruchu.

Zmíněná linka je obsluhována čtyřikrát týdně letounky Airbus A330-200. Z Pekingu se odlétá ve 2:35 a přílet do Curychu je v 7:25. Zpáteční let odlétá z Curychu ve 12:55 a přilétá v 5:05. V moderních letounech vás čeká pohodlí v obchodní třídě nebo v Premium Economy. Pro všechna sedadla je samozřejmostí osobní zábavní systém. Odpočinek a pohodlí je zaručeno, a to nejen díky ergonomicky navrženým sedadlům v ekonomické třídě.

Air China je největším přepravcem mezi Evropou a Čínou. Ze své centrály v Pekingu provozuje 26 tras, skoro 3000 letů týdně do 181 destinací, včetně 20 významných evropských měst (Londýn, Paříž, Řím, Moskva …). Curych patří mezi ně, protože se jedná o největší finanční centrum světa. Kromě toho je hlavním obchodním i kulturním centrem bohatého Švýcarska.

Pekiing – Curych, to je obnovená letecká linku, která byla ukončena v říjnu 1999. První pasažéři na oslavu obnovení dostali dárky od dvou, pro Švýcarsko typických, značek – výrobce hodinek Hublot a čokolád Lindt. Zaměstnanci Swissportu, poskytovatele pozemních služeb pro Air China ve Švýcarsku, při vítání letu rozdávali čínské koláčky štěstí oděni ve švýcarský stejnokroj.

Comments are closed.