Cestování za jídlem v Dominikánské republice

Dominikánská republika patří mezi turisty oblíbenou karibskou destinaci, proto jsou pro ni charakteristické krásné pláže, bujná příroda i kulturní a sportovní zážitky. Ale opomíná se chutná strava, která všechny gurmány pohladí po jazyku.

Tradičním místním nápojem je třtinový rum pokládaný za vitamín R. Z něj se připravují mnohé koktejly, například speciální Mama Juana, což je rum v kombinaci s bylinami, medem a červeným vínem. Nejen že čistí ledviny a játra, je považován i za stoprocentní afrodiziakum. Vedle rumu je pro oblast Azua typické i pěstování vinné révy. Hotel Ocoa Bay tak kromě odpočinkové dovolené nabízí i vinařskou turistiku. Možná vás to překvapí, ale nejoblíbenějším nealkoholickým nápojem je zázvorový čaj se skořicí a medem. Na poloostrově Samaná jsou pro návštěvníky připravena naučná centra, jež ukáží proces pěstování i sklizně.

dominikanska_republika

V nižších polohách se pěstuje zmiňované víno a ve vyšší nadmořské výšce kakao a káva. Ta se zde pěstuje už od roku 1715. O pěstování kakaa informuje centrum v San Francisku de Macoris a v Puntě Caně je vybudováno Muzeum čokolády. V rámci pořádaných workshopů je možné si vyrobit vlastní čokoládu. A v jakých potravinách je možné kakao ochutnat? Nabídka je nepřeberná, kakaové máslo, džemy či likéry s příchutí kávy či zázvoru.

Vedle potravin a nápojů je důležité zmínit i kvalitní doutníky. Vyváží se odtud téměř 210 milionů ručně vyrobených doutníků. Mezi oceňovanými značkami, z jejichž celkového počtu 25 je z Dominikánské republiky 11, je třeba zmínit Davidoff nebo La Auroru.

Comments are closed.