Podzimní obliba dovolených v tuzemsku

Ze statistik největší české cestovní agentury Invia vyplývá, že dovolenou v České republice volí na podzim o 70 % více turistů než loni. Takto strávenou dovolenou zvolilo v létě skoro čtyři tisíce klientů této agentury.

Naše země se tak může pochlubit obsazením deváté příčky oblíbených dovolenkových destinací. Mezi nejpopulárnější oblasti se řadí Jihomoravský a Jihočeský kraj a samozřejmě Praha.
Důvodem zvýšení popularity tuzemských dovolených je bezesporu zlepšení služeb a dobrá dostupnost, kdy si zákazníci mohou zvolit levnější dopravu i řadu atrakcí v dané lokalitě. Česko je ideálním místem pro milovníky cyklistiky a dalších sportů, Slovensko a Maďarsko je pak volbou číslo jedna pro zájemce o wellness pobyty.

Velký zájem je také o sousední státy, Slovensko, Německo a Maďarsko. Dokonce Německo volí o 124 % více osob než v předešlém roce. Průměrná cena prodaného zájezdu v letošním roce klesla jak pro tuzemskou, tak zahraniční dovolenou. Nejvýraznější pokles byl zaznamenán v případě Maďarska, jehož cena dovolené pro jednu osobu je levnější o 1 140 Kč méně než na podzim 2015.

Comments are closed.