Nové vinařství Třebívlice

V Třebívlicích na Litoměřicku došlo k otevření nového vinařství, nejmodernějšího v České republice. Patří mu 35 hektarů vinic v oblasti Českého středohoří, na nichž roste 13 kvalitních odrůd. První vinobraní z vlastních hroznů proběhlo už v roce 2012. V letošním roce se zdejší oblast stala místem natáčení druhé série českého seriálu Vinaři.

Vlastník Zámeckého vinařství Třebívlice Jan Dienstl navázal na slavnou historii vína v Čechách, která ho vždy fascinovala. V 19. století v této obci bylo na 100 hektarů vinic, které byly postupně ničeny révokazem. Navíc zde žila baronka Ulrika von Levetzow, láska německého umělce Johanna Wolfganga Goetheho. Přestože jeho lásku neopětovala, nikdy už se nevdala. A jejich lásce je zasvěceno toto nové vinařství.

vinarstvi_trebivlice_1

Během víkendů bude vinařství otevřeno návštěvníkům v rámci prohlídek s názvem Cesty vína. Seznámí se s celým výrobním procesem od sběru hroznů až po zpracování do láhví. Kromě vína ochutnají také speciality od farmářů z Českého středohoří. Otevírací doba je stanovena od 10:00 – 22:00 a prohlídky budou začínat vždy v 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00. Větší skupiny si mohou objednat exkurzi i mimo víkendy.

Comments are closed.