Jak na lov ryb v zahraničí

Milovníci rybaření z Čech často vyjíždí za tímto dobrodružstvím do ciziny, k mořským pobřežím. Důvody jsou jednoduché, ať už je to větší nabídka druhů ryb, větší množství úlovků, či vynikající chuť mořských pochoutek. Mořské ryby jsou od těch sladkovodních rozdílné ve své velikosti a hmotnosti. Díky tomu si rybáři vylepšují také své rekordy.

Většina rybářů poprvé jede lovit do zámoří přes cestovní kancelář. Okoukne podmínky a území a opětovné výlety si organizují sami. Tento postup je charakteristický pro Finsko, Norsko, Mongolsko nebo egyptskou deltu Nilu. Ale nejen cestovní kanceláře nabízí rybářské zážitky, stále víc s tím přicházejí i samotné hotely. Ty vám nabídnou služby se zajištěním všeho potřebného – transfer z hotelu, plavba na širé moře, pruty a návnady.

Jedete-li sami, je třeba si prostudovat konkrétní podmínky jednotlivých zemí. Vedle toho, že vyžadují rybářské povolení, stanovují také maximální rozměry ryb pro svou potřebu. Většinou platí také pravidlo neprodejnosti svých úlovků. V jednom z oblíbených cílů českých rybářů, v Chorvatsku, se loví zejména pražma mořská, tuňák a mořský okoun. Od roku 2010 se ke sportovnímu a rekreačnímu rybolovu vyžaduje povolení chorvatského Ministerstva zemědělství, rybolovu a rozvoje venkova. Už tři roky si toto povolení můžete sjednat elektronicky. Za den rybaření zaplatíte 60 kun, pokud ale chcete lovit i tuňáka, mečounka či plachetníka štíhlého, musíte si připlatit. Povolení pro tyto druhy stojí 120 kun.

Než se vydáte na vlastní rybolov, nebo budete mít jen chuť na mořské živočichy, navštivte restaurace společnosti Nordsee. Ta vlastní už více než 115 let know-how pro mořské produkty. Nakupuje vysoce kvalitní druhy a zpracovává je ve výživové a gurmánské pochutiny.

Comments are closed.